تبلیغات
banner
banner
banner
تبلیغات
banner

فیلم های آموزشی : 36 +

تعداد کاربران : 44 +

تعداد کل مطالب : 338 +

تعداد نظرات : 33 +

حضرت محمد (ص) : طلب دانش بر هر مسلمانى واجب است. خداوند جويندگان دانش را دوست دارد.

قسمت دوازدهم ساخت سایت خبری با asp


به نام خدا

قسمت دوازدهم ساخت سایت خبری با asp

با دوازدخش دوره آموزشی ساخت سایت خبری با asp در خدمت کاربران وبسایت میباشیم

ساخت صفحه برای ثبت نام کاربران:

ابتدا در منوی اصلی برنامه بر روی website کلیک میکنیم بر روی asp.net configuration کلیک می کنیم ، در اینجا پنجره ای باز می شود که یک صفحه وب است.

 

asp.net c

 

پنجره ای که باز می شود چندین گزینه دارد که یکی از آن ها security است بر روی آن کلیک می کنیم.

s

حال صفحه security باز شده در اینجا ما باید صفحه احراز هویت کاربران را مشخص کنیم بنا بر این روی گزینه select authentication type کلیک می کینم تا صفحه نوع   احراز هویت را مشخص کنیم.

sss

در این صفحه مشخص می کنیم که چگونه کاربران به سایتی که توسط ما ساخته شده مسیتوانند دست پیدا کنند. گزینه اول می گوید   می خواهید از اینتر نت باشد یا روی یه شبکه محلی است که ما در اینجا می گوییم From the internet و بعد دکمه Done کلیک می کنیم

 

بعد از آن ما دوباره به صفحه Security باز می گردیم حال قبل از اقدام به ساخت کاربر باید نقش کاربران را تعیین کنیم مثلا  نقش مدیر نقش کاربر معمولی و … در اینجا ما دو نقش تعیین می کنیم نقش مدیر و کاربر معمولی برای این کار در قسمت Roles )به معنی  نقش(گزینه Enable Rroles کلیک می کنیم

حال در اینجا ما باید بر روی Create or Manage Roles کلیک کنیم. برای ایجاد مدیریت نقش ها

s

در صفحه جدید می توانیم نقش ها را ایجاد و مدیریت کنیم در این پنجره در جعبه متن نام Admin را تایپ و Add Role را کلیک می کنیم.

 

sss

حال باید کاربران مدیر را تعیین کنیم برای این کار در صفحه security بر روی Create user کلیک می کنیم.حال صفحه  ثبت نام برای کاربر ایجاد می شود که در اینجا از قسمت Roles باید تیک admin را بزنیم و بعد در کادر User Name نام کاربری را وارد می کنیم و در قسمت Password رمز عبور را تعیین می کنیم نکاتی را برای انتخاب رمز عبور باید دقت کرد اول از همه این است که نباید کمتر از هفت کاراکتر باشد و دومین نکته این است که حتما باید از عدد هم از حروف و علامت تعجب و شارپ استفاده کنیم .به عنوان مثال ما در اینجا از رمز عبور ”۱۲۳۴۵۶!!” استفاده کرده ایم و در کادر confirm Password باید رمز عبور را تکرار کنیم و در کادر  Security Question باید سوال امنتی را مشخص کنیم که این سوال در زمانی است که ما رمز عبور را فراموش کرده ایم که ما به عنوان مثال این سوال را میزنیم What is 2+2 و در کادر Security Answer باید پاسخ این سوال را بنویسیم. و در نهایت بر روی   Create user کلیک می کنیم.بعد از آن برای ما یک پنجره باز می شود که به ما پیغام می دهد که با موفقیت نام کاربری ما ایجاد شده  است و بعد بر روی Continue را کلیک می کنیم و میبینیم که باز هم می توانیم کاربران دیگری را اضافه می کنیم ما در اینجا به همین یک کاربر اکتفا می کنیم و بر روی Back کلیک می کنیم.

ssdaتا اینجا محدودیت های لازم را اعمال کردیم و دسترسی ها را محدود کردیم با آموزش بعدی با ما باشید

با ادامه کار…….

فعلا بدرود

کانال آپارات وبسایت

قسمت سیزدهم.


درباره نویسنده
سجاد اسدی
   سجاد اسدی

سجاد اسدی هستم دانشجوی رشته نرم افزار و علاقه مند به تدریس و یادگیری دروس مرتبط با تکنولوژی نرم افزار و اینترنت اشیاء جهت ارتباط با بنده مراجعه شود به آیدی سروش و تلگرام : @ordervira و پیج بنده در اینستاگرام instagram.com/sajjadred11 ""اللهم صل علی محمد و آل محمد"" برای شروع هیچ وقت دیر نیست. "الهم عجل لولیک الفرج"

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع رسانی

aparat کانال آپارات

soroush کانال سروش

کانال آی گپ