تبلیغات
banner
banner
banner
تبلیغات
banner

فیلم های آموزشی : 36 +

تعداد کاربران : 44 +

تعداد کل مطالب : 338 +

تعداد نظرات : 33 +

حضرت محمد (ص) : داناترین مردم کسى است که دانش دیگران را به دانش خود بیفزاید.

قسمت هفتم ساخت سایت با asp (ادامه مطلب)


به نام خدا

با هفتمین قسمت از سری آموزش های asp در خدمت شما عزیزان هستیم.


نمایش مطالب در صفحه اصلی default.aspx :
برای اینکار ابتدا تگ های div مربوط به left-top ، left-middle و left-bottom را از مسترپیج به صفحه default.aspx منتقل می کنیم و در بین دو تگ content قرار می دهیم. و یک تغییر دیگه هم نیاز است انتقال کد <asp:contentplace…………>به داخل تگ div مربوط به left در site.master می باشد.حال به بخش کد نویسی default.aspx رفته و مانند قبل کد datalist در تگ item template را پاک کرده و کد مربوط به خودمون را می نویسیم

کدهایش تقریبا شبیه بخش sidebar است با این تفاوت که در کد %># Eval(“newsimage”,”image/{0}”) <%کد ارجاع دهنده به بخش عکسهایی است که در زمان ارسال مطلب ذخیره کردیم و در کد #<%%>Eval(“newid”,”shownews.aspx?nid={0}”) ما به صفحه مختص به آن خبر و مطلب با توجه به Query string که تعریف کردیم ب نام nid ارجاع داده می شویم که این صفحه با نام shownews.aspx است که در ادامه به آن می پردازیم.

نکته nid شماره خبری است ) newid ( که بر روی ادامه مطلب آن کلیک شده است و آن را به صفحه shownews.aspx
میفرستد.

ساخت صفحه نمایش ادامه مطلب  shownews.aspx
ابتدا یک صفحه ایجاد کرده که از site.master پیروی کند سپس به بخش کد نویسی سایت رفته و کدهای زیر را دربخش asp:content2 مختص به body می رویم و یک datalist از جعبه ابزار در آنجا قرار می دهیم و همانند قبل مراحلارتباط با بانک اطلاعاتی را انجام می دهیم با این تفاوت که جدول news را انتخاب می کنیم و در پنجره Configure Data Source کوری getdatanewsid را که از قبل ساخته بودیم را انتخاب می کنیم این کوری سطرهایی را از جدول بر میگرداند که newsid آن برابر مقداری باشد که ما به آن می دهیم.و سربرگ های Update ، Delete و insert را برابر none می کنیم.

حال در پنجره دوم نوع مقدار دهی newsid را در کوئری باید مشخص کنیم برای همین از بخش parameter sourceمقدار Query String را انتخاب می کنیم و در QueryStringField متغیری را که در صفحه default.aspx براینگهداری مقدار newsid مختص به آن مطلب تعریف کردیم میدهیم یعنی nid و در ادامه مقدار Defaultvalue که یک مقدار دلخواه در صورت عدم نمایش برای newsid است مقدار دهی می کنیم که در اینجا ما مقدار یک را داده ایم و در نهایت finish را میزنیم

حال د ر بخش کد نویسی می رویم و کدهای زیر را می نویسیم همانطور که می بینید اکثر کدها همانند قبل در صفحه default.aspx  است .

تا اینجا مطالب را در صفحه خانگی سایت نمایش دادیم و همچنین آنها را به ادامه مطلبشان منتقل کردیم امیدواریم از این آموزش لذت برده باشد .

با آموزش بعدی با ما همراه باشد.

 

 


درباره نویسنده
سجاد اسدی
   سجاد اسدی

سجاد اسدی هستم دانشجوی رشته نرم افزار و علاقه مند به تدریس و یادگیری دروس مرتبط با تکنولوژی نرم افزار و اینترنت اشیاء جهت ارتباط با بنده مراجعه شود به آیدی سروش و تلگرام : @ordervira و پیج بنده در اینستاگرام instagram.com/sajjadred11 ""اللهم صل علی محمد و آل محمد"" برای شروع هیچ وقت دیر نیست. "الهم عجل لولیک الفرج"

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع رسانی

aparat کانال آپارات

soroush کانال سروش

کانال آی گپ