تبلیغات
banner
banner
banner
تبلیغات
banner

فیلم های آموزشی : 36 +

تعداد کاربران : 44 +

تعداد کل مطالب : 338 +

تعداد نظرات : 33 +

حضرت محمد (ص) : طلب دانش بر هر مسلمانى واجب است. خداوند جويندگان دانش را دوست دارد.

قسمت شانزدهم آموزش ساخت سایت خبری با asp


به نام خدا
قسمت آخر آموزش ساخت سایت خبری …………..

قسمت شانزدهم آموزش ساخت سایت خبری با asp

ادامه ۱۵………………..


 

در این پنجره می توان از Query نوشته شده یک اجرا گرفت برای این کار می توان از دکمه testquery استفاده کرد و در   نهایت finish را می زنیم.

10

حال به بخش کد نویسی صفحه default.aspx رفته و کدهای داخل itemtemplate آنجا را برداشته و بجای کدهای  بخش itemtemplate کنترل Datalist صفحه search.aspx قرار میدهیم به فرم زیر:

حال باید فرم جستجو را طراحی کنیم برای اینکه فرم جستجو ما در تمام صفحات نمایش داده شود و در کاربر یتواند عبارات مورد  جستجوی خود را در تمام صفحات جستجو کند آن را در site.master قرار می دهیم معمولا فرم جستجو را در منوی بالای صفحه قرار   می دهند برای همین ما هم فرم جستجو را در منوی اصلی قرار دادیم و آن را همانند زیر کد نویسی کردیم:

همانطور که قابل مشاهده است فقط یک li به اول منو اضافه کرده ایم و مقدار float آن را برابر left قرار داده ایم تا در سمت   چپ قرار بگیرد.و سپس یک جعبه متن برای وارد کردن عبارت مورد جستجو و یک دکمه برای ارسال عبارت جستجو به آن اضافه کرده ایم.و   مقادیر id آن ها را مقدار دهی کرده ایم.
حال بر روی دکمه دابل کلیک کرده و وارد بخش کد نویسی دکمه میشویم و کد رجوع به صفحه جستجو را می نویسیم و عبارت داخل   جعبه متن را به QueryString می دهیم کد آن به شکل زیر است:

دستور redirect ما را به صفحه search.aspx میبرد و دستور   “search.aspx?search=”+txtsearch.Text مقدار عبارت جعبه متن را به Querystring که در datalist  تعریف کردیم بنام search میدهد.


با عنایت به مساعدت پروردگار این دوره آموزشی نیز به پایان رسید .
امید است از این اموزش بهره لازم را برده باشید.
خدانگهدار


درباره نویسنده
سجاد اسدی
   سجاد اسدی

سجاد اسدی هستم دانشجوی رشته نرم افزار و علاقه مند به تدریس و یادگیری دروس مرتبط با تکنولوژی نرم افزار و اینترنت اشیاء جهت ارتباط با بنده مراجعه شود به آیدی سروش و تلگرام : @ordervira و پیج بنده در اینستاگرام instagram.com/sajjadred11 ""اللهم صل علی محمد و آل محمد"" برای شروع هیچ وقت دیر نیست. "الهم عجل لولیک الفرج"

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع رسانی

aparat کانال آپارات

soroush کانال سروش

کانال آی گپ